رفتن به محتوای اصلی
ایفانیوز

فرانسه از عملیات اسرائیل در رفح اظهار نگرانی کرد

23 بهمن ماه 1402

وزارت خارجه فرانسه نگرانی عمیق خود از عملیات اسرائیل در شهر رفح در غزه را ابراز داشت.

به گزارش ایفانیوز، نخست‌وزیر کابینه تل‌آویو بنیامین نتانیاهو امروز یکشنبه ۱۱ فوریه در گفت‌وگو با شبکه آمریکایی ای‌بی‌سی مدعی شد که «ما مسیر امنی را برای غیرنظامیان فراهم خواهیم کرد تا بتوانند آنجا را ترک کنند؛ عدم ورود به رفح به معنای شکست در جنگ و ابقای حماس در آنجاست».

 وزارت امور خارجه فرانسه روز یکشنبه نگرانی شدید خود را از عملیات احتمالی رژیم صهیونیستی در رفح ابراز داشت.

به گزارش خبرگزاری AFP، وزارت خارجه فرانسه اعلام کرد: «نگرانی شدید خود در خصوص حملات اسرائیل به رفح را اعلام می‌کنیم».

وزارت خارجه فرانسه بار دیگر خواستار توقف جنگ در غزه برای جلوگیری از بروز فاجعه در این باریکه شد.

باوجود گذشت ۱۲۸ روز از جنگ علیه غزه و افزایش تلفات ارتش رژیم اسرائیل که موجب عقب‌نشینی گردان‌ها و تیپ‌های نظامی شده، نتانیاهو از چند روز گذشته با رد شروط حماس برای آتش‌بس  مدعی شده که حمله زمینی را تا رفح ادامه داده و ظرف ۲ هفته آینده عملیات در این شهر جنوبی غزه را آغاز خواهد کرد.

این تصمیم موجب اعتراضات بسیاری شده و حتی مقامات ارتش اسرائیل را هم به مخالفت واداشته است. رئیس ستاد کل ارتش هرتزی هالوی  تاکید کرده که «عملیات در رفح مستلزم فراهم شدن شرایط مساعد از جمله عملیات تخلیه و هماهنگی با مصر است».

 

نخست‌وزیر کابینه تل‌آویو بنیامین نتانیاهو امروز یکشنبه ۱۱ فوریه در گفت‌وگو با شبکه آمریکایی ای‌بی‌سی مدعی شد که «ما مسیر امنی را برای غیرنظامیان فراهم خواهیم کرد تا بتوانند آنجا را ترک کنند؛ عدم ورود به رفح به معنای شکست در جنگ و ابقای حماس در آنجاست».

انتهای پیام/د