رفتن به محتوای اصلی
شنیده ها
آرشیو
آخرین اخبار

هوای سه شهر خوزستان در وضعیت ناسالم قرار گرفت

18 دی 1400

هوای سه شهر خوزستان در وضعیت ناسالم قرار گرفت

شاخص کیفیت هوای شهرهای اهواز، سوسنگرد و شادگان با افزایش غلظت آلودگی شنبه در وضعیت ناسالم و شهرهای آبادان و اندیمشک در وضعیت ناسالم برای گروه های حساس قرار گرفت.

به گزارش ایفا، بر اساس اعلام مرکز کنترل و پایش محیط زیست، شاخص کیفیت هوای کلانشهر اهواز با افزایش غلظت آلودگی با ثبت عدد ۱۷۲، سوسنگرد با ۱۵۷ و شادگان ۱۵۹ در وضعیت ناسالم قرار گرفت.

ایستگاه پایش هوا واقع در منازل ۲۰۰ دستگاه اهواز همچنین با ثبت عدد ۲۲۷ شاخص کیفیت اهواز در این منطقه را بسیار خطرناک اعلام کرده است ضمن اینکه ایستگاه های پست برق شماره ۳ و استانداری اهواز نیز با ثبت اعدادی بالای ۱۵۰ در وضعیت قرمز و ناسالم برای تمام سنین ثبت شدند.

همچنین شاخص کیفیت هوای امروز در شهرهای آبادان و اندیمشک نیز در وضعیت نارنجی و ناسالم برای گروه های حساس قرار دارد بنا به این گزارش شاخص کیفیت هوای آبادان ۱۴۸و اندیمشک ۱۰۸  در وضعیت نارنجی است.

شاخص کیفیت هوا معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامت افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک یا سبز، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط قابل قبول یا زرد، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس یا نارنجی، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم برای همه یا قرمز، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم یا بنفش و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک یا ارغوانی تعیین شده است.

در شرایط هوای پاک (۰ تا ۵۰) کیفیت هوا خوب است و پیامدی بهداشتی ندارد. در شرایط هوای سالم (۵۱ تا ۱۰۰) کیفیت هوا قابل قبول است؛ اما برخی از مواد آلاینده ممکن است مشکلات مختصری برای شماری از افراد به‌ طور غیرمعمول حساس به آلودگی هوا ایجاد کنند.

در شرایط هوای ناسالم برای گروه‌های حساس (۱۰۱-۱۵۰) افراد گروه حساس از جمله افراد مبتلا به بیماریهای ریوی مانند آسم، افراد دارای بیماری قلبی، کودکان و سالمندان ممکن است دچار مشکل و ناراحتی تنفسی شوند.

در شرایط هوای ناسالم (۱۵۱-۲۰۰) همه افراد در صورت قرار گرفتن درازمدت در معرض هوای با این شدت آلودگی ممکن است دچار علایم تنفسی شوند همچنین افراد گروه حساس ممکن است دچار پیامدهای بیشتری شوند.

انتهای پیام/

 

کلیه حقوق این وب سایت متعلق است به ایفانیوز

The website encountered an unexpected error. Please try again later.