رفتن به محتوای اصلی
شنیده ها
آرشیو
آخرین اخبار

مورد عجیب طرح استیضاح وزیر کشور

31 خرداد 1402
وزیر کشور

مورد عجیب طرح استیضاح وزیر کشور

بخشنامه وزارت کشور در مورد عدم همراهی بخشداری‌ها و فرمانداری‌ها با نمایندگان در سال منتج به انتخابات باعث واکنش شدید نمایندگان مجلس شد.

به گزارش ایفا؛ بخشنامه معاون سیاسی وزیر کشور مبنی بر عدم همراهی مقامات سیاسی و بخشداران و فرمانداران با نمایندگان در سال منتج به انتخابات مجلس؛ کار دست این وزارتخانه داد.

طرح استیضاح وزیر کشور در مجلس کلید زده شده اما درباره تعداد امضاهایی که تاکنون دریافت کرده خبرهای ضد و نقیضی از امضای 100 تا 200 نماینده از مجلس به گوش می‌رسد.

سه نماینده  اصل موضوع را تایید کردند اما درباره تعداد امضاهایی که تا کنون پای این طرح آمده روایت‌های متفاوتی دارند.

حسن لطفی نماینده رزن ضمن تایید اصل موضوع گفت که جزو امضاکنندگان طرح نبوده است. وی تاکید کرد که تعداد امضاها نیز از 200 امضا کمتر بوده است.

غلامرضا نوری قزلجه نماینده بستان‌آباد در همین باره با تایید اصل خبر طرح استیضاح وزیر کشور، تعداد امضای نمایندگان پای طرح استیضاح آقای وحیدی را تا ظهر امروز حدود 100 امضا اعلام کرد گفت: «اما من امضا نکردم به این دلیل که در یک سال گذشته خیلی موارد بود که می‌شد به استناد آن وزیر کشور را بازخواست و یا حتی استیضاح کرد. بحران‌هایی که وزیر کشور در آن سهیم و دخیل بود یا در مدیریت آن‌ها خوب عمل نکرد. نمایندگان در یک سال گذشته از کنار این موارد گذشتند و حالا به اینجا که رسید، برای خود نمایندگان این بحث ها مطرح شد.»

او موضوع استیضاح را به بخشنامه اخیر معاون سیاسی وزیر کشور مربوط دانست که موجب شده نمایندگان تصمیم به این کار بگیرند. نوری قزلجه بخشنامه معاون سیاسی وزیر کشور را غیرقابل دفاع خواند اما گفت: «آن را دلیلی بر استیضاح وزیر نمی‌دانم.»

اعظمی ساردویی نیز پیرامون 200 امضا شدن طرح استیضاح گفت: «نزدیک صد تا رای دارد اما فکر می‌کنم تا فردا تعداد امضاها بیشتر شود.»

این نماینده نیز دلیل کلید خوردن طرح استیضاح وزیر کشور را مواردی می‌داند که معاون سیاسی وحیدی بخشنامه کرده است و به گفته اعظمی سارودیی: «نماینده‌ها هم عصبانی شدند و صداشان بلند شد.»

به گفته‌ی اعظمی ساردویی، کسی که طراح موضوع استیضاح وزیر کشور بوده حجت‌الاسلام حسن شجاعی علی‌آبادی نماینده ابهر، خرم‌دره و سلطانیه است. 

گفتنی‌ست امروز که موضوع بخشنامه معاون وزیر کشور که موجب عصبانیت نمایندگان مجلس شده است، بخشنامه‌ای که به گفته شهریار حیدری نماینده قصر شیرین «به استان ها ابلاغ کرده است و بوی تنش، تفرقه و درگیری دارد.» او چنین بخشنامه‌ای را در طول تاریخ وزارت کشور بی‌سابقه خوانده.

گرچه خبرهایی پیرامون لغو بخشنامه‌ی مورد اعتراض نمایندگان توسط شخص وحیدی نیز منتشر شده است.

انتهای پیام/م

کلیه حقوق این وب سایت متعلق است به ایفانیوز