رفتن به محتوای اصلی
شنیده ها
آرشیو
آخرین اخبار

۳۱۳ روستا در خوزستان زیرپوشش شبکه ارتباطی قرار می‌گیرند:

1 دی 1400

۳۱۳ روستا در خوزستان زیرپوشش شبکه ارتباطی قرار می‌گیرند:

اهواز - ایفا- مشاور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در توسعه ارتباطات و فناوری اطلاعات مناطق روستایی گفت: ۳۱۳ روستا در خوزستان زیرپوشش شبکه تلفن همراه و اینترنت قرار می‌گیرند.

ایرج روحی روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایفا در اهواز بیان کرد: به منظور انجام هماهنگی لازم و بررسی شرایط خوزستان برای اجرای طرح USO (طرح توسعه ارتباطات و فناوری اطلاعات روستایی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات) به این استان سفر کردم.

وی گفت: این طرح در روستاهای فاقد شبکه همراه و یا اینترنت اجرا می‌شود که با اتصال آنها به شبکه ملی اطلاعات، می‌توانند از این شبکه بهره‌مند شوند.

روحی افزود: هر استان با توجه به ویژگی‌ها و ظرفیت نیروی انسانی، می‌تواند این طرح را انجام دهد.

مشاور وزیر در توسعه ارتباطات و فناوری اطلاعات مناطق روستایی و مجری طرح USO ادامه داد: مهمترین هدف داشتن برنامه برای اجرای طرح با حداقل خطا است؛ وقتی مدیریت اجرای این طرح‌ها در استان‌ها انجام شود با موانع کمتری روبه‌رو خواهند شد.

وی با بیان اینکه این طرح در چهار فاز انجام می شود گفت: خوزستان به دلیل ماهیت و جغرافیایی که دارد نیازمند توسعه بیشتر شبکه است به همین منظور در اولویت نخست این وزاتخانه است.

وی بیان کرد: هم اکنون وضعیت پوشش شبکه ارتباطاتی در خوزستان با متوسط کشوری فاصه چندانی ندارد.

وی افزود: برای اجرای این طرح نیازمند همکاری شرکت مخابرات و  استانداری خوزستان و دیگر دستگاه های اجرایی از جمله تامین برق و جاده دسترسی هستیم.

وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات برای توسعه و ترویج ارتباطات و فناوری اطلاعات در نقاط مختلف کشور و الزام دولت در خصوص تسهیل و تسریع دسترسی به خدمات مخابراتی ، پستی و فناوری اطلاعات برای آحاد مردم در نقاط روستایی و دورافتاده ، پروژه USO را اجرا می‌کند. 

انتهای پیام/

کلیه حقوق این وب سایت متعلق است به ایفانیوز