رفتن به محتوای اصلی
شنیده ها
آرشیو
آخرین اخبار

گفتگوی مشاور امنیت ملی آمریکا با مقامات صهیونیستی در تل آویو

30 آذر 1400
در هفته جاری صورت خواهد گرفت؛

گفتگوی مشاور امنیت ملی آمریکا با مقامات صهیونیستی در تل آویو

مشاور امنیت ملی، جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا این هفته با مقامات صهیونیستی در تل آویو دیدار و گفتگو خواهد کرد.

به گزارش ایفا نیوز به نقل از اسپوتنیک، «جیک سالیوان»، مشاور امنیت ملی، جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا این هفته از فلسطین اشغالی و کرانه باختری رود اردن بازدید خواهد کرد.

این خبر را «امیلی هورن»، سخنگوی شورای امنیت ملی آمریکا با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد و در آن گفت: جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی آمریکا این هفته به اسرائیل و کرانه باختری رود اردن سفر خواهد کرد تا با مقامات ارشد درباره طیفی از موضوعات از جمله امنیت منطقه و ایران دیدار و گفتگو کند.

گفته شده سالیوان در فلسطین اشغالی با «نفتالی بنت» و مقامات ارشد تل آویو دیدار خواهد کرد تا بر تعهد واشنگتن به امنیت اسرائیل تاکید کند. همچنین براساس بیانیه منتشر شده، سالیوان در دیدارهای خود با مقامات تل آویو درباره طیف وسیعی از موضوعات استراتژیک در روابط دوجانبه آمریکا و اسرائیل از جمله آنچه تهدید ناشی از ایران عنوان شده، گفتگو خواهد کرد.

در این بیانیه آمده است که در ادامه این سفر «برت مک گورک»، معاون دستیار رئیس جمهور و «یایل لمپرت»، دستیار موقت وزیر امور خارجه در امور خاور نزدیک به سالیوان خواهند پیوست.

سالیوان همچنین قرار است با محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین در رام الله دیدار کند تا در مورد تلاش‌های جاری برای پیشبرد صلح و امنیت برای فلسطینی‌ها گفتگو کند.

انتهای پیام/

کلیه حقوق این وب سایت متعلق است به ایفانیوز

The website encountered an unexpected error. Please try again later.