رفتن به محتوای اصلی

فرمانده

03 اردیبهشت
1400

فرمانده

بهار سال ٧۴ بود که بواسطه خدمت مقدس سربازی، بعد از گذراندن دوره آموزشی از  پادگان ولیعصر(عج)آباده، به یکی از بخش های زیر مجموعه لشکر ١٩ فجر فارس اعزام شدم، «گروه مهندسی ۴۶ الهادی(ع) سپاه».
و آنجا بود که در بخش فرماندهی این گروه که مسئولیت ایجاد زیرساخت های عمرانی در استان های مختلف را از جمله جزیره زیبای ابوموسی را نیز بر عهده داشت افتخار آشنایی و سربازی در کنار فرمانده وقت آن گروه مهندسی پیدا کردم!.
سرداری به معنای حقیقی کلمه، شجاع، جهادی و انقلابی، و در عین حال یک مدیر توانمند و پیگیر و به تمام درجه قاطع.
در همان اوایل که فهمید بنده بچه خرمشهرم بخشی از خاطرات شیرین دوران جنگ تحمیلی و ... را در جمع هم خدمتی ها و پاسداران آن مقر تعریف میکرد و همیشه برای آنکه حرص بچه های اهواز را به شوخی دربیاورد می‌گفت بچه های خرمشهر یک چیز دیگرند!. شما اهوازی ها آب را در خیابان نادری به ما با پول تحت عنوان سبیل میفروختید !
بواسطه مسئولیتم در آن دوران که بخش مالی آن مقر بود در یکی از ماموریت کاری برای پرداخت حقوق سربازان مستقر در جزیره زیبا و بکر ابوموسی با این فرمانده جهادی در سفر به استان هرمزگان همسفر بودم و ...
آن فرمانده و سردار رشید اسلام کسی نبود جز «محمدرضا فلاح زاده» سرداری از خطه اردکان یزد ...
خاطرات بیاد ماندنی آن دوران همیشه در ذهن نگارنده زنده و جاری است و گویی سال ٧۶ که پایان خدمتم بود همین دیروز بود...
سردار فلاح زاده ٨ سال در دولت نهم و دهم بعنوان استاندار یزد مشغول خدمت بودند و مردمان آن خطه قاطعیت و مدیریت جهادی فرزند رشیدشان را در تغییرات گسترده در حوزه های عمرانی و آبادانی آن استان به چشم خود دیدند.
امروز نیز بعد از سال ها حضور در کنار سردار شهید دلها، سردار قاسم سلیمانی، «سردار فلاح زاده» با حکم فرمانده کل قوا به عنوان جانشین فرمانده سپاه قدس منصوب شدند قطعا حضور این سردار جان بر کف و شجاع در این مسئولیت خطیر می‌تواند خلا فقدان سردار فقید حجازی که تمام حیات و زندگی خود را وفق دفاع از اسلام و صیانت از آرمان های انقلاب اسلامی کرد تا حدود زیادی پر خواهد شد.
خداوند یار و نگهدار همه سرداران و پاسداران این سرزمین باشد انشالله

✍️ عارف دورقی/ ایفا

شنیده ها
آرشیو
آخرین اخبار

کلیه حقوق این وب سایت متعلق است به ایفانیوز