رفتن به محتوای اصلی
ایفانیوز

نگاهی به تقابل ذوب‌آهن و استقلال خوزستان؛ در جست‌وجوی پیروزی

23 اسفند ماه 1402

تیم فوتبال ذوب‌آهن در هفته بیستم رقابت‌های لیگ برتر میزبان استقلال خوزستان است.

به گزارش ایفانیوز  ازاصفهان، هفته بیستم رقابت‌های لیگ برتر، جام خلیج فارس، عصر امروز چهارشنبه 23 اسفندماه با برگزاری 8 دیدار پیگیری می‌شود و در یکی از این رقابت‌ها ذوب‌آهن در ورزشگاه فولادشهر میزبان تیم استقلال خوزستان است.

 

مسابقات لیگ بیست و سوم به یک‌سوم پایانی خود نزدیک شده و ذوب‌آهن در یکی از مهم‌ترین بازی‌های هفته بیستم میزبان تیم استقلال خوزستان است؛ دیداری سخت و حساس که با توجه به نتایج هفته‌های گذشته و جایگاه دو تیم در جدول کسب 3 امتیاز آن هم برای ذوب‌آهن و هم برای استقلال خوزستان از اهمیت بالایی برخوردار است و نتیجه بازی علاوه بر دو تیم برگزار کننده برای تیم‌های نساجی، صنعت نفت آبادان، آلومینیوم اراک و شمس‌آذر نیز حائز اهمیت است.

 

ذوب‌آهن در شرایطی آماده میزبانی از استقلال خوزستان می‌شود که هفته گذشته مقابل هوادار تن به تساوی 2 بر 2 داد تا روند ناکامی‌‌های این تیم همچنان ادامه داشته باشد. سبزپوشان اصفهانی در نیم‌فصل دوم بردی به دست نیاورده‌اند و برای حفظ جایگاه‌شان در جدول و خاتمه دادن به ناکامی‌‌های اخیرشان باید از سد استقلال خوزستان بگذرند. ذوب‌آهن در 18 بازی قبلی خود 6 برد، 8 تساوی و 2 شکست به دست آورده و با اندوختن 26 امتیاز در رده هفتم جدول ایستاده است.

 

در آن سو استقلال خوزستان نیز در حالی راهی اصفهان شده که هفته گذشته مقابل همتای تهرانی خودش تن به شکست داد تا بیش از قبل به مرحله سقوط نزدیک شود؛ آبی‌پوشان خوزستان به همراه نساجی در قعر جدول رده‌بندی قرار دارند و اصلی‌ترین گزینه‌های سقوط به شمار می‌آیند و برای فرار از خطر سقوط در ادامه فصل جای هیچ اشتباه دیگری ندارند. استقلال خوزستان در 19 هفته گذشته تنها 2 برد به دست آورده و با 6 تساوی و 11 شکست و اندوختن 12 امتیاز در رده پانزدهم جدول ایستاده است.

 

ذوب‌آهن مقابل استقلال خوزستان محکوم به پیروزی است؛ سبز پوشان اصفهانی که با تیم‌های آلومینیوم اراک و شمس‌آذر هم‌امتیاز هستند، از سه بازی آخر خود تنها یک امتیاز کسب کردند به هر نتیجه‌ای غیر از پیروزی در بازی امروز، منجر به سقوط بیشتر آنها در جدول می‌شود.

 

ذوب‌آهن برای بازی امروز شرایط خوبی دارد؛ گاندوهای اصفهانی در روزهای گذشته تمرینات خوبی را پشت سر گذاشته‌اند و از طرفی محرومیت مهرداد رضایی و محسن آذرباد خاتمی یافته و دست ربیعی برای چیدن در ترکیب دلخواهش باز است. با این حال عملکرد ذوب‌آهن در هفته‌های گذشته نشان می‌دهد که سبزپوشان اصفهانی در فاز دفاعی به هماهنگی لازم نرسیده‌اند و بزرگترین چالش ربیعی نظم بخشیدن به ساختار دفاعی تیمش است.

 

در آن سو استقلال خوزستان یکی از جدی‌ترین مدعیان سقوط لیگ امسال است و دیگر جایی برای اشتباه و از دست دادن امتیاز ندارد. استقلال خوزستان در نقل و انتقالات زمستانی فعالیت زیادی داشت و مهره‌های خوبی را به خدمت گرفت. آبی‌پوشان اهوازی نیم‌فصل دوم را خوب شروع کردند و از دو بازی ابتدایی خود 4 امتیاز گرفتند اما در دو هفته گذشته روند این تیم نزولی شد و 2 شکست پیاپی حاصل کار شاگردان پورموسوی بود و به همین خاطر قطعاً امروز با انگیزه مضاعفی به زمین می‌آیند.

 

استقلال خوزستان در فاز هجومی عملکرد ضعیفی داشته و مهاجمان این تیم در طول 19 هفته گذشته تنها 13گل را به ثمر رسانده‌اند که گویای ضعف این تیم در فاز هجومی است. اما پاشنه آشیل استقلال خوزستان ساختار دفاعی ضعیف این تیم است؛ شاگردان پورموسوی در طول 19 هفته گذشته 25 گل را دریافت کردند و این نکته به خوبی ساختار ضعیف دفاع استقلال را به نمایش می‌گذارد.

 

در مجموع بازی استقلال خوزستان و ذوب‌آهن با توجه به نیاز هر دو تیم به پیروزی قابلیت تبدیل شدن به یکی از بهترین بازی‌های هفته را دارد و باید دید که حوادث فوتبالی به سود کدام تیم رقم می‌خورد.

 

برترین گلزنان

محمدجواد محمدی با 5 گل زده و جواد آقایی‌پور با 4 گل زده برترین گلزنان این دیدار هستند.

مصدومان و محرومان

سیروس پورموسوی، سرمربی استقلال خوزستان بزرگترین غایب این دیدار است و قادر به همراهی تیمش نیست.

ترکیب احتمالی ذوب‌آهن

محسن فروزان، امیرحسین جدی، محمد قریشی، محمدجواد محمدی، پویا مختاری،محسن آذرباد، فریبرز گرامی، مجید علیاری، شایان مصلح، مهرداد رضایی و فردین یوسفی

سرمربی: ربیعی

ترکیب احتمالی استقلال خوزستان

فرزین گروسیان، محمود مطلق‌زاده، جواد آقایی‌پور، آسو رستم محمد، علیرضا کاظمی، حسین ساکی، دوستون تورسونوف، ساویو روبرتو، حسین احمدی، علیرضا خوشکفا و عثمان اندونگ

سرمربی: سیروس پورموسوی

آمار و ارقام رویارویی‌های 2 تیم ذوب‌آهن و استقلال خوزستان به شرح زیر است:

لیگ سیزدهم

استقلال خوزستان 2_ذوب‌آهن صفر

ذوب‌آهن صفر_استقلال خوزستان یک

لیگ چهاردهم

استقلال خوزستان یک_ذوب‌آهن یک

ذوب‌آهن 2_استقلال خوزستان یک

لیگ پانزدهم

ذوب‌آهن صفر_استقلال خوزستان یک

استقلال خوزستان 2_ذوب‌آهن صفر

لیگ شانزدهم

ذوب‌آهن 2_استقلال خوزستان صفر

استقلال خوزستان یک_ذوب‌آهن یک

لیگ هفدهم

ذوب‌آهن 6 _استقلال خوزستان صفر

استقلال خوزستان صفر_ذوب‌آهن 2

لیگ هجدهم

استقلال خوزستان یک_ذوب‌آهن صفر

ذوب‌آهن 2_استقلال خوزستات صفر

لیگ بیست و سوم

استقلال خوزستان یک_ ذوب‌آهن 2

 سایر بازی‌های هفته بیستم به شرح زیر است 

چهارشنبه 23 اسفند ماه

استقلال_پرسپولیس

پیکان_ملوان

فولاد_سپاهان

گل‌گهر سیرجان_صنعت نفت آبادان

تراکتور _هوادار

آلومینیوم اراک_مس رفسنجان

نساجی مازندران _ شمس‌آذر قزوین

 

 

انتهای پیام/