رفتن به محتوای اصلی
ایفانیوز

نتایج انتخابات ۱۴۰۲ مجلس در استان خوزستان

12 اسفند ماه 1402

با پایان شمارش آرا در حوزه‌های مختلف انتخابیه استان خوزستان، نمایندگان حوزه‌های بهبهان و اندیمشک و ایذه مشخص شدند.

به گزارش ایفانیوز از اهواز، با پایان شمارش آرا در حوزه‌های مختلف انتخابیه استان خوزستان، نمایندگان حوزه‌های بهبهان و اندیمشک مشخص شدند.

 

با شمارش آرا در حوزه انتخابیه بهبهان و آغاجری محمدطلا مظلومی به عنوان نماینده مردم این منطقه راهی مجلس شد.

 

در حوزه انتخابیه اندیمشک نیز با شمارش آرای ماخوذه جهانگیر قلاوند به عنوان منتخب مردم راهی خانه ملت شد.

 

علیرضا خردمند؛ فرماندار ویژه شهرستان دزفول اعلام کرد: از ساعت هشت صبح روز جمعه 11 اسفندماه 1402 فرآیند رأی‌گیری دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در 356 شعبه اخذ رأی شهرستان دزفول هم‌زمان با سراسر کشور آغاز شد.

 

وی افزود: رای گیری انتخابات مجلس شورای اسلامی تا پایان ساعت 24 ادامه داشت و پس از پایان رأی گیری، شمارش آرا آغاز شد که بدین ترتیب عباس پاپی زاده بالنگان به عنوان نماینده منتخب مردم شهرستان دزفول انتخاب و با آغاز دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی راهی مجلس خواهد شد.

 

فرماندار ویژه دزفول گفت: جزئیات و اخبار تکمیلی از میزان مشارکت مردم و میزان آرا هر یک از داوطلبان پس از تایید شورای نگهبان به اطلاع مردم خواهد رسید.

 

کمیته اطلاع‌رسانی ستاد انتخابات خوزستان با اعلام ستاد انتخابات کشور بر اساس شمارش آرا نتایج دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در حوزه های انتخابیه خوزستان به شرح ذیل به دست آمده است و این افراد با کسب اکثریت آرا راهی مجلس شورای اسلامی شدند:

 

حوزه انتخابیه آبادان: جلیل مختار از مجموع 90 هزار و 149 آرای صحیح، 20 هزار و 576 رای به دست آورد و منتخب شد. همچنین جواد سعدی‌زاده، فاضل کنانی، محمد مولوی و امیر موسوی به مرحله دوم رسیدند.

 

حوزه انتخابیه شوش و کرخه: محمد کعب عمیر با کسب 34117 رای از مجموع 96196 رای صحیح منتخب دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی از این حوزه انتخابیه شد.حوزه انتخابیه آبادان: جلیل مختار از مجموع 90 هزار و 149 آرای صحیح، 20 هزار و 576 رای به دست آورد و منتخب شد. همچنین جواد سعدون زاده، صادق کمایی، سید محمد مولوی و سید امیر موسوی به مرحله دوم رسیدند.

 

همچنین فرمانداری شهرستان بهبهان امروز شنبه پس از پایان شمارش آرا در حوزه انتخابیه بهبهان و آغاجاری گفت: محمدطلا مظلومی با کسب 34.7 درصد آرا به عنوان نماینده منتخب مردم در مجلس شورای اسلامی در این حوزه انتخابیه تعیین شد. 

 

هاشم خنفری نیز با 27 هزار و 703 از سوی مردم این شهر به عنوان منتخب شادگان راهی بهارستان شد.

 

بر این اساس، محمد کعب عمیر با کسب 34 هزار و 117 رای از مجموع 96 هزار و 196 رای صحیح، منتخب دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی از این حوزه انتخابیه شد.

 

حسن نبوتی، فرماندار ایذه نیز به منتخب مردم در حوزه انتخابیه ایذه، باغملک، دزپارت و صیدون اشاره کرد و گفت: فرشاد ابراهیم‌پور نورآبادی با کسب 50 هزار و 383 رای به عنوان نماینده مردم شهرستان‌های ایذه، باغملک، دزپارت و صیدون در دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی انتخاب شد.

 

 در حوزه انتخابیه آبادان، جلیل مختار با 20 هزار و 576 رای به عنوان منتخب حوزه آبادان معرفی شد و جواد سعدون زاده، صادق کمالی، سید محمد مولوی و سید امین موسوی هم از حوزه آبادان به مرحله دوم راه یافتند.

 

در حوزه انتخابیه شوش و کرخه محمد کعب عمیر با کسب 34 هزار و 117 رای از مجموع 96 هزار و 196 رای صحیح منتخب دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی از این حوزه انتخابیه شد.

 

در حوزه انتخابیه بهبهان و آغاجاری محمدطلا مظلومی با کسب 34.7 درصد آرا به عنوان نماینده منتخب مردم در مجلس شورای اسلامی در این حوزه انتخابیه تعیین شد. کل آرای کسب شده در این دوره از انتخابات در حوزه بهبهان و آغاجاری 77 هزار و 194 رای بوده است.

همچین با اعلام فرمانداری شادگان، هاشم خنفری با 27 هزار و 703 از سوی مردم این شهر به عنوان منتخب شادگان راهی بهارستان شد.

 

به گفته فرماندار ایذه فرشاد ابراهیم‌پور نورآبادی با کسب 50 هزار و 383 رای به عنوان نماینده مردم شهرستان‌های ایذه، باغملک، دزپارت و صیدون در دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی انتخاب شد.

 

براساس این گزارش و به گفته فرماندار دزفول، عباس پاپی زاده به عنوان نماینده منتخب مردم شهرستان دزفول انتخاب و با آغاز دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی راهی مجلس می شوند.

 

حوزه انتخابیه شوشتر و گتوند: سید محمد سادات ابراهیمی
حوزه انتخابیه دشت آزادگان و هویزه: مجید داغری
حوزه انتخابیه: ماهشهر، هندیجان، امیدیه و جولکی: امیر حیات مقدم
حوزه انتخابیه شادگان: هاشم خنفری پور جعفری با کسب 27703 رای از مجموع 69980 رای صحیح منتخب دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی از این حوزه انتخابیه شد.
حوزه انتخابیه ایذه، باغملک، دزپارت و صیدون: فرشاد ابراهیم پور نورآبادی با کسب 50584 رای از مجموع 133044 رای صحیح منتخب دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی از این حوزه انتخابیه شد.
حوزه انتخابیه بهبهان و آغاجاری: محمدطلا مظلومی 

 

در حال تکمیل ...