رفتن به محتوای اصلی
ایفانیوز

مصوبات سفر رئیس جمهور به ایذه پیگیری شد

27 اسفند ماه 1402

استاندار خوزستان گفت: دستورات و تأکیدات رئیس‌ جمهور برای حل مشکلات زیرساختی ایذه مورد بررسی قرار گرفت و بر تسریع در اجرایی شدن مصوبات مربوط به این شهرستان تأکید شد.

به گزارش ایفانیوز از اهواز، نشست پیگیری مصوبات شهرستان ایذه روز پنج‌شنبه 24 اسفندماه به ریاست علی‌‌اکبر‌ حسینی‌‌محراب با حضور مدیران استانی در استانداری برگزار شد.

 

استاندار خوزستان اظهار داشت: طرح‌ اولیه‌ای که در رابطه با ایجاد کارخانه فولاد در ایذه پیشنهاد شده بود که در حال پیگیری است و مذاکرات آن در دستورکار قرار دارد. در جلسه امروز نیز صحبت‌های اولیه در این خصوص مطرح و قرار شد مجریان طرح نظر خود را در خصوص مطالعات اولیه این پروژه اعلام کنند و پس از آن مراحل اجرایی برای طراحی این واحد تولیدی آغاز شود.

 

وی  ادامه داد: با توجه به نیاز کشور به حدود 5 تا 6 میلیون تن فولاد این امکان وجود دارد که بخشی از آن از طریق این کارخانه فولادی که ظرفیتی حدوداً 1 تا 2 میلیون تن خواهد داشت تأمین شود. همچنین مباحثی در رابطه با گلخانه‌ها مطرح شد و نظام بانکی و جهاد کشاورزی طرح‌های خود را آورده بودند که حدود 200 طرح برای تولید محصولات مختلف گلخانه‌ای شامل می‌شود.

 

حسینی‌محراب گفت: مباحثی نیز در خصوص آب و فاضلاب مطرح شد که امیدواریم به نتیجه خوبی برسد و ما در تابستان مشکل زیادی نداشته باشیم در عین حال حل مشکل آب ایذه و شهرهای اطراف آن با انتقال آب از دریاچه کارون 3 محقق می‌شود و اقداماتی که در حال انجام است تأثیرات موقت دارد. همچنین در خصوص گردشگری و استفاده از ساحل‌ دریاچه کارون 3 مباحثی مطرح و بنا شد سازمان آب و برق خوزستان و اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان با محوریت معاونت عمرانی استانداری و فرماندار ایذه هماهنگی لازم برای چگونگی استفاده از این ساحل را داشته باشند.

 

وی بیان کرد: همچنین موضوع گیاهان دارویی با محوریت ایذه و دهدز مطرح و بنا شد سطح زیر کشت این محصولات با کمک‌هایی که جهاد کشاورزی می‌کند افزایش پیدا کند و با توجه به درآمد خوبی هم که گیاهان دارویی دارند و یکی دو کارخانه که متقاضی دارند پیگیری ها و مذاکرات لازم انجام خواهد شد که صنایع تبدیلی ایجاد شود تا مواد دارویی به صورت خام فروخته نشده و با بسته‌بندی و ارزش افزوده این کار صورت گیرد. سایر مصوباتی که از قبل برای ایذه مانند ساخت ورزشگاه داشتیم در حال پیگیری است و امیدواریم این مصوبات در سریع‌ترین زمان از طریق قرارگاهی که برای حل مشکلات ایذه تشکیل شده است به نتیجه برسند. 

 

 

انتهای پیام/