رفتن به محتوای اصلی
ایفانیوز

صید ماهی در خوزستان ممنوع شد

22 اسفند ماه 1402

اداره کل حفاظت محیط زیست خوزستان در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: صید ماهی در رودخانه‌ها و تالاب‌های خوزستان همزمان با فصل تکثیر و تخم‌ریزی ماهیان ممنوع شد.

به گزارش ایفانیوز از اهواز، در این اطلاعیه که در اختیار رسانه‌ها قرار گرفت به عموم مردم به ویژه صیادان و فروشندگان ماهی اعلام شده که هرگونه صید، حمل، عرضه و فروش ماهی رودخانه‌ای طبق مقررات حفاظت محیط زیست از 20 اسفند جاری تا تاریخ صدور مجوز صید در سال1403 که مقارن با فصل تکثیر و تخم‌ریزی ماهیان است در همه منابع آبی شهرستان‌ها اعم از رودخانه، تالاب، دریاچه و آب بندهای طبیعی و... ممنوع اعلام می‌شود.

 

در این اطلاعیه از صیادان خواسته شده به منظور حفظ ذخایر آبزیان و منابع طبیعی خدادادی در فصل ممنوعه از هر گونه فعالیت صید و صیادی خودداری کنند.

 

همچنین در این اطلاعیه ذکر شده که با توجه به نزدیک شدن به روزهای پایانی سال به منظور جلوگیری از خرید و فروش آبزیان توسط برخی افراد سودجو که با صید و فروش غیرقانونی گونه‌های وحشی مانند مار، مارماهی، لاک پشت و سمندر، علاوه بر نابود کردن نسل این گونه جانواران، به دلیل وجود بیماری‌های مشترک انسان و حیوان، موجبات انتقال و شیوع بیماری را فراهم می‌کنند، مردم از خرید هر یک از این گونه‌ها خودداری کنند.

 

شهروندان در صورت مشاهده تخلف آن را به شماره‌های 1540 یا 71-37737769 اداره کل حفاظت محیط زیست خوزستان و ادارات محیط زیست شهرستان‌ها گزارش کنند.

 

به گزارش تسنیم، یک هزار و 700 شناور صیادی در خوزستان به صورت قانونی کار صید را انجام می‌دهند.

 

 

انتهای پیام/