رفتن به محتوای اصلی
ایفانیوز

وزیر ورزش اعلام کرد

صرف 1000میلیارد تومان برای توسعه و گسترش فضاهای ورزشی خوزستان

28 بهمن ماه 1402

وزیر ورزش وجوانان گفت: از ابتدای دولت سیزدهم تاکنون بالغ بر هزار میلیارد تومان صرف توسعه و گسترش فضاهای ورزشی در ۲۵۰ پروژه در استان خوزستان شده است .

به گزارش ایفانیوز  از آبادان، کیومرث هاشمی در حاشیه سفر به خوزستان با اشاره به اینکه هدف از سفر به این استان، شرکت در سمینار مدیران ورزش بانوان کشور در آبادان است، در جمع خبرنگاران گفت: علاوه بر آن فرصتی است تا با حضور در شهرستان‌ها از پروژه‌ها و فضاهای ورزشی  استان بازدید کنیم و ضمن آگاهی از مسائل و مشکلاتشان برای رفع آنها و توسعه فضای ورزش کشور تلاش و برنامه‌ریزی کنیم.

وزیر ورزش و جوانان، آبادان را یکی از مناطق ورزش‌خیز کشور دانست و گفت: فوتبال از جمله رشته‌هایی است که در این شهرستان ظرفیت‌های بسیاری دارد، ولی متاسفانه استادیوم مناسبی در این شهر وجود ندارد که بتواند پاسخگوی نیازهای فوتبال‌دوستان باشد.

هاشمی به اختصاص مبلغ 200 میلیارد تومان در سفر هیات دولت به ورزشگاه آبادان اشاره کرد و افزود: دفتر هماهنگی امور استان‌های وزارت ورزش و جوانان باید با انتخاب یک گروه مشاوره برای این مجموعه تصمیم‌گیری کنند و در راستای بازسازی و بهره‌برداری از این ورزشگاه اقدامات لازم را انجام دهند.

وی یادآور شد: از ابتدای دولت مردمی سیزدهم، بالغ بر هزار میلیارد تومان برای توسعه و گسترش فضاهای ورزشی خوزستان در 250 پروژه صرف شده است که این نشان‌دهنده عزم دولت برای حمایت‌ از ورزش در نقاط مختلف کشور است.

وزیر ورزش و جوانان گفت: ما 3 هزار و 428 پروژه نیمه تمام در سراسر کشور داریم که در جلسه‌ای که با حضور رییس جمهور برگزار شد، تاکید شد که اتمام این پروژه‌ها در اولویت قرار گیرد و تا زمان افتتاح آنها هیچ پروژه جدیدی را آغاز نکنیم.

هاشمی به طرح آمایش سرزمین هم اشاره کرد و افزود: به عنوان مثال آبادان مهد فوتبال است و داشتن یک ورزشگاه مناسب حق افراد ساکن این منطقه است و ما تلاش می‌کنیم که این توقع برحق مردم این خطه را برآورده کنیم.

وی در خصوص کم بودن سرانه ورزشی آبادان و خرمشهر نسبت به استاندارد سرانه گفت: بنده به سرانه ورزشی اعتقادی ندارم و از صحت سرانه‌های اعلام شده استان‌ها مطلع نیستم. علاوه بر آن، چیزی که در دنیای امروز اهمیت دارد میزان بهره‌وری از فضای موجود است، نه میزان سرانه که متاسفانه یکی از ایرادات ما این است که از فضای موجود استفاده درستی نداریم.

وزیر ورزش و جوانان افزود: در همین راستا یکی از درخواست های ما از مدیران ورزش کشور این است که  نه تنها از فضاهای ورزشی وزارت ورزش و جوانان بلکه از تمام فضاهای ورزشی در اختیار دیگر دستگاه‌ها استفاده کنند.

هاشمی درخصوص استفاده از ظرفیت‌های خوزستان برای گسترش ورزش‌های آبی بیان کرد: استان خوزستان در تمام رشته‌های ورزشی ظرفیت‌های خوبی دارد و در زمینه ورزش‌های آبی و قایقرانی هم لازم است از رئیس فدراسیون دعوت شود تا از نزدیک در جریان ظرفیت‌های استان قرار گیرد تا انشاالله بتوانیم از ظرفیت‌های موجود در استان به درستی استفاده کنیم.

انتهای پیام/