رفتن به محتوای اصلی
ایفانیوز

اجرای مرحله دوم طرح فجرانه کالابرگ از ۱۸ اسفند در خوزستان

23 اسفند ماه 1402

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان از اجرای مرحله دوم طرح فجرانه کالابرگ الکترونیک از ۱۸ اسفند در این استان خبر داد و گفت: در خوزستان ۹ هزار و ۳۵۳ فروشگاه متصل به طرح فجرانه کالابرگ الکترونیک هستند.

به گزارش ایفانیوز  از اهواز، مجتبی ظفری‌پور با اشاره به استقبال شهروندان خوزستانی و موفقیت‌آمیز بودن اجرای مرحله اول این طرح در استان، بیان کرد: اجرای ماه دوم طرح، ویژه ماه مبارک رمضان که شامل دهک‌های اول تا هفتم است از 18 اسفند آغاز شده و تا 17 فروردین ماه سال 1403 ادامه دارد.

 

وی افزود: در قالب این طرح مبلغ 220 هزار تومان اعتبار حمایتی برای تامین 11 قلم کالای اساسی به ازای افراد خانوار تعلق می‌گیرد.

 

ظفری‌پور با اشاره به جزئیات طرح تشویقی دولت عنوان کرد: طرح فجرانه کالابرگ الکترونیک کاملا اختیاری و جدای از یارانه بوده و به هیچ وجه از یارانه خانوارها مبلغی کسر نخواهد شد.

 

مدیرکل تعاون، کار و رفاه خوزستان گفت: یارانه‌بگیران دهک‌های اول تا هفتم می‌توانند با نصب نرم‌افزار «شما» بر روی گوشی همراه خود نسبت به مشاهده فروشگاه‌های اطراف که متصل به این طرح هستند، اقدام کنند.

 

ظفری‌پور ادامه داد: در نرم‌افزار «شما» که یارانه‌بگیران می‌توانند آن را از بازار، مایکت و سایت shoma.sfara.ir دانلود کنند، امکان مشاهده مانده اعتبار، تراکنش‌ها و سایر اطلاعات خرید وجود دارد.

 

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان یادآور شد: اقلام مشمول طرح شامل پنیر، شیر، ماست، تخم مرغ، مرغ، گوشت قرمز، ماکارونی، روغن، حبوبات، برنج و قند و شکر بوده که یارانه بگیران دهک‌های اول تا هفتم می‌توانند از هر نوع زیرکالا این 11 قلم خریداری کنند.

 

وی افزود: جامعه هدف خوزستان نزدیک به سه میلیون و 700 هزار نفر و بیش از یک میلیون و 115 هزار خانوار هستند که بیش از 93 درصد آن‌ها یعنی معادل حدود یک میلیون خانوار خرید داشته‌اند که نشان از موفق بودن طرح دارد، همچنین حدود 2 میلیون و 217 هزار تراکنش در مدت زمان یک ماه در کل کشور انجام شده است.

 

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان با بیان اینکه هدف اصلی طرح فجرانه کالابرگ الکترونیک، تغذیه و خوراک خانواده‌هاست، گفت: اکنون سه قشر جامعه یعنی تولیدکننده‌ها، فروشنده‌ها و مردم از فروش طرح فجرانه منتفع شده‌اند و در خوزستان نزدیک به پنج همت خرید انجام شده و 800 میلیارد تومان هم اعتبار خرید تعلق گرفته است.

 

 

انتهای پیام/