رفتن به محتوای اصلی
ایفانیوز

آمادگی خوزستان برای میزبانی از مهمانان نوروزی

27 اسفند ماه 1402

سرپرست اداره‌کل آموزش و پرورش خوزستان از آمادگی یک هزار و ۱۴۶ مدرسه و ۱۹ مرکز رفاهی در استان برای اسکان مهمانان نوروزی خبر داد.

به گزارش ایفانیوز از اهواز، عبدالله حبیبی، با اشاره به فعال بودن43 پایگاه اسکان نوروزی گفت: طبق دستورالعمل ملی برای اسکان مهمانان نوروزی که سالانه به ادارات کل ابلاغ می‌شود، امسال در خوزستان 43 پایگاه اسکان نوروزی فعال شده‌ است.

 

وی با بیان اینکه این پایگاه‌ها شامل یک هزار و 146 مدرسه، با پوشش 5 هزار و 497 کلاس است، افزود: عوامل اجرایی در نظر گرفته شده برای خدمات‌رسانی در این پایگاه‌ها نیز شامل یک هزار و 500 نیروی اجرایی است.  

 

سرپرست اداره‌کل آموزش و پرورش خوزستان گفت: نشانی پایگاه‌ها و مدارس ویژه اسکان مهمانان نوروزی به فرمانداری‌ها، نیروی انتظامی، میراث فرهنگی، دانشگاه‌های علوم پزشکی و شهرداری‌ها در استان اعلام شده است.

 

وی افزود: علاوه بر 43 پایگاه اسکان مهمانان نوروزی ، 19 مرکز رفاهی نیز در نظر گرفته شده است که ظرفیت پذیرش یک هزار و 138 مهمان را دارند. علاوه بر این، 9 مرکز درمانی آموزش و پرورش در استان نیز در آماده‌باش برای خدمات‌رسانی هستند.

 

حبیبی با اشاره به امکانات موجود در مراکز اسکان آموزش و پرورش ادامه داد: فضای پارک ماشین، در نظر گرفتن هزینه مناسب برای اسکان، حمام، سرویس بهداشتی و آشپزخانه از امکانات این پایگاه‌هاست. علاوه بر این با توجه به همزمانی ماه مبارک رمضان با تعطیلات نوروز، در برخی ستادهای اسکان مهمانان نوروزی، با رستوران‌های منطقه برای پخت وعده افطار با قیمت مناسب‌تر هماهنگ شده است.

 

وی یادآور شد: پذیرش اسکان مهمانان نوروزی علاوه بر فرهنگیان، برای عموم نیز با تعرفه آزاد انجام می‌شود.

 

 

انتهای پیام/