رفتن به محتوای اصلی
ایفانیوز

آغاز پویش "نه به چهارشنبه سوری خطرناک" در خوزستان

15 اسفند ماه 1402

رئیس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیر حوادث دانشگاه علوم پزشکی دزفول از آغاز پویش "نه به چهارشنبه سوری خطرناک" خبر داد.

به گزارش  ایفانیوز از دزفول، رضا معمارزاده امروز در جمع خبرنگاران از آغاز پویش "نه به چهارشنبه سوری خطرناک" خبر داد و گفت: یکی از موثرترین راه‌های کاهش حوادث و مخاطرات چهارشنبه سوری، راه‌اندازی و پیوستن به چنین پویش‌هایی است.

 

وی افزود: نمی‌شود که رسالت اورژانس 115 را فقط به درمان محدود کنیم بلکه رسالت ما آموزش و پیشگیری است.

 

وی بیان کرد: در راستای پیشگیری از وقوع حوادث ناگواری که هر ساله در حاشیه مراسم چهارشنبه سوری شاهدش هستیم، امسال نیز همچون گذشته، پویش "نه به چهارشنبه سوری خطرناک" را به طور جدی دنبال می‌کنیم.

 

معمارزاده ضمن اشاره به از دست رفتن اصالت مراسم چهارشنبه سوری و برگزاری آن به شکل ناایمن، افزود: متاسفانه نحوه برگزاری مراسم چهارشنبه سوری در چند دهه اخیر، اصالت خود را از دست داده و موجب شده تا هر ساله شاهد ورود خسارات مالی و جانی به شهروندان در سطح کشور باشیم.

 

وی قطع عضو، سوختگی‌های متعدد، آلودگی صوتی و آثار روحی مخرب را از پیامدهای منفی برگزار کردن ناایمن مراسم چهارشنبه سوری عنوان کرد و یادآور شد: هدف این پویش، داشتن چهارشنبه آرام و به دور از خطر است.

 

معمارزاده، رسانه را یکی از موثرترین گروه‌های فرهنگ ساز در هر جامعه‌ای دانست و عنوان کرد: از اصحاب محترم رسانه دعوت می‌شود تا با پیوستن به پویش "نه به چهارشنبه سوری خطرناک" و انتشار آن در رسانه‌های جمعی، ما را در امر فرهنگ سازی یاری کنید.

 

رئیس اورژانس پیش بیمارستانی دزفول در پایان تاکید کرد: در صورت بروز حوادث سوختگی ضمن حفظ خونسردی از قراردادن مواد غیربهداشتی مانند خمیر دندان، آرد، سیب زمینی و ... بر روی محل سوختگی خودداری کنید و در صورت شدت آسیب با اورژانس 115 تماس بگیرید.

 

 

انتهای پیام/