رفتن به محتوای اصلی
معاون بهداشت علوم پزشکی اهواز خبر داد
وضع نگران‌کننده مرگ و میر کرونا در خوزستان

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز گفت: میزان فوتی‌های کرونا در خوزستان ۱.۷ برابر بیشتر از متوسط مرگ و میر کشوری است که بسیار نگران‌کننده است.

شنیده ها
آرشیو
آخرین اخبار

خوزستان به شدت آسیب‌پذیر شده است / بستری ۲۵۰۰ بیمار

25 مرداد 1400
استاندار با اشاره به وضعیت شیوع کرونا عنوان کرد

خوزستان به شدت آسیب‌پذیر شده است / بستری ۲۵۰۰ بیمار

استاندار خوزستان گفت: وضعیت خوزستان از نظر بیماری خوب نیست و به شدت آسیب‌پذیر شده‌ایم.

به گزارش ایفا، قاسم سلیمانی در جمع خبرنگاران در خصوص آخرین وضعیت بیماری کووید – ۱۹ در استان خوزستان اظهار کرد: وضعیت خوزستان از نظر بیماری خوب نیست و به شدت آسیب‌پذیر شده‌ایم.

 

وی افزود: با دردسر زیاد، موج قبلی را جمع کردیم اما مجددا با موج جدیدی مواجه شدیم و می‌بینیم که در سطح کشور روزانه بیش از ۴۰ هزار مبتلا و بیش از ۶۰۰ فوتی داریم.

استاندار خوستان گفت: در خوزستان بیماری کنترل شده بود و تنها ۴۰۰ تا ۵۰۰ بیمار بستری داشتیم و تعداد فوتی‌ها در روز نیز به یک نفر رسیده بود اما روز گذشته ۳۷ فوتی داشتیم. در حال حاضر بیش از ۲ هزار و ۵۰۰ بیمار در بیمارستان‌های خوزستان بستری هستند که ۴۸۰ نفر از این تعداد در بخش‌های مراقبت‌های ویژه تحت نظر هستند و ۱۱۰ نفر از این بیماران در حالت وخیمی قرار دارند.

وی با تاکید بر لزوم رعایت دقیق دستورالعمل‌های بهداشتی، بیان کرد: ستاد ملی مقابله با کرونا تعطیلات را در دستور کار قرار داده است بنابراین از ظهر روز گذشته مبادی ورودی و خروجی استان خوزستان مسدود شد. کسانی که در خوزستان حضور دارند نیز ۲۴ ساعت فرصت داشتند به استان‌های خود برگردند در غیر این صورت اجازه خروج ندارند.

سلیمانی‌دشتکی با اشاره به برگزاری مراسم عزاداری ماه محرم افزود: مخالف برگزاری عزاداری حسینی و فعالیت هیات‌ها نیستیم اما اگر مراسمی در فضای بسته، با جمعیت زیاد یا به مدت طولانی برگزار شود قطعا تعداد مبتلایان افزایش می‌یابد.

وی گفت: در کلیپی دیدم یک مداح جوان عاشق امام حسین(ع) گفته بود که اگر کرونا بود و در مراسم عزاداری اثر داشت امسال باید سال دوم مراسم عزاداری من را برگزار می‌کردید؛ این صحبت و تفکر بسیار اشتباه است و ده‌ها نفر به دلیل این تفکر فوت شده‌اند و این جوان تاکنون شانس داشته است. نسبت دادن این موضوع به امام حسین(ع)، بسیار غلط است.

استاندار خوزستان بیان کرد: هیات‌های عزاداری، مراسم را تنها در فضای باز و با جمعیت محدود برگزار کنند. از دسته‌گردانی نیز پرهیز شود. باید تابع مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا و مقام معظم رهبری باشیم. ایشان فرمودند مصوبات این ستاد، فصل‌الخطاب همه باشد.

انتهای پیام/ب

کلیه حقوق این وب سایت متعلق است به ایفانیوز