رفتن به محتوای اصلی
نامه ۱۱۰ ‌فعال‌ دانشگاهی‌ استان خوزستان به آیت‌الله رئیسی/ آقایان ‌با وعده‌های رفع محرومیت مردم را سرگرم کرده‌اند

در پی انتشار ابعاد مختلف ناکارآمدی دولت ‌در موضوع مدیریت آب در استان خوزستان، بسیاری از مردم، فعالان اجتماعی از جمله دانشگاهی با انتقادات تند، خواهان ورود رئیس جمهور منتخب به مسائل و مدیریت صحیح بر آن شدند.

یادداشت
آرشیو
شنیده ها
آرشیو
آخرین اخبار

۱۴ دستگاه ماینر قاچاق در خرمشهر کشف شد

22 تیر 1400

۱۴ دستگاه ماینر قاچاق در خرمشهر کشف شد

فرمانده انتظامی خرمشهر از کشف و ضبط ۱۴ دستگاه ماینر قاچاق به ارزش ۲ میلیارد ۸۰۰ میلیون ریال در عملیات ماموران انتظامی کلانتری ۱۲ این شهرستان خبر داد.

به گزارش ایفا به نقل از ایرنا از سایت پلیس‌ سرهنگ  فرشاد کاظمی بیان کرد: ماموران انتظامی کلانتری ۱۲ خرمشهر در پی اشراف اطلاعاتی از فعالیت غیرقانونی فردی مبنی بر تولید ارز دیجیتال در یک واحد مسکونی در سطح حوزه استحفاظی شهرستان خرمشهر، محل نگهداری ماینرها را شناسایی کردند.

وی افزود : ماموران پس از هماهنگی با مقام قضایی به محل اعزام، و در بازرسی از این منزل مسکونی تعداد ۱۴ دستگاه ماینر قاچاق را کشف کردند.

فرمانده انتظامی شهرستان خرمشهر با اشاره به اینکه ارزش دستگاه های کشف شده توسط کارشناسان ۲ میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال برآورد شده است، ادامه داد: یک متهم در این رابطه دستگیر و پس از تشکیل پرونده برای اقدامات قانونی به مرجع قضایی تحویل داده شد.

دستگاه‌ های ماینر، علاوه بر مصرف بالای برق و استفاده از تعرفه‌ ارزان، خسارت زیادی به شبکه‌ توزیع برق وارد کرده و بخشی از خاموشی‌ ناخواسته را سبب می‌شوند.

پول مجازی (بیت‌کوین) پیش از این با استفاده از رایانه‌های خانگی تولید می‌شد اما در سال‌های اخیر دستگاه‌های مخصوص استخراج این پول مجازی (ماینر) ساخته شده که واردات و استفاده از آنها در ایران غیرمجاز است.

انتهای پیام/ب

کلیه حقوق این وب سایت متعلق است به ایفانیوز