رفتن به محتوای اصلی
معاون بهداشت علوم پزشکی اهواز خبر داد
وضع نگران‌کننده مرگ و میر کرونا در خوزستان

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز گفت: میزان فوتی‌های کرونا در خوزستان ۱.۷ برابر بیشتر از متوسط مرگ و میر کشوری است که بسیار نگران‌کننده است.

شنیده ها
آرشیو
آخرین اخبار

علیرضا زاکانی به‌نفع حجت‌الاسلام رئیسی کناره‌گیری کرد

26 خرداد 1400

علیرضا زاکانی به‌نفع حجت‌الاسلام رئیسی کناره‌گیری کرد

علیرضا زاکانی نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری به‌نفع حجت‌الاسلام رئیسی کناره‌گیری کرد.

به گزارش ایفا، مالک شریعتی سخنگوی ستاد انتخاباتی علیرضا زاکانی نامزد سیزدهمین دوره  انتخابات ریاست‌جمهوری در گفتگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری تسنیم، از انصراف وی به‌نفع حجت الاسلام رئیسی خبر داد.

 

بر پایه این خبر؛ آقای علیرضا زاکانی پس از حضور در امامزاده علی اکبر(ع) چیذر و در جوار مرقد فرمانده شهیدش حاج محمود (عبدالله) نوریان از حضور در عرصه انتخابات کناره‌گیری کرد.

آقای زاکانی در مصاحبه با خبرنگار خبرگزاری صداوسیما گفت: با توجه به اقبال فراوانی که از آیت الله رئیسی شده است من ایشان را اصلح می‌دانم و خودم هم به ایشان رأی می‌دهم و امیدوارم با انتخاب ایشان اصلاحات اساسی در کشور انجام شود.

علیرضا زاکانی رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی در آخرین روز از ثبت‌نام انتخابات‌های ریاست‌جمهوری به وزارت کشور رفت و داوطلب کاندیداتوری انتخابات شد؛ زاکانی در سال‌های 92 و 96 نیز در انتخابات ریاست‌جمهوری ثبت‌نام کرد، اما صلاحیتش احراز نشد.

زاکانی 13 سال سابقه نمایندگی مجلس و یک سال ریاست بر مرکز پژوهش‌های مجلس را دارد، او در سخنان پس از ثبت‌نام در انتخابات گفت: "مسببین وضع اسفبار فعلی و حامیان آنان طلبکارانه به میدان آمدند و سودای دولت سوم روحانی را در سر می‌پرورانند؛ پیشرفت ایران با تصمیمات بیست‌دقیقه‌ای محقق نخواهد شد."

او یکی از منتقدان جدی برجام و تصویب بیست‌دقیقه‌ای آن در مجلس نهم با ریاست علی لاریجانی است و در آن مجلس ریاست کمیسیون ویژه بررسی برجام را نیز به‌عهده داشت.

زاکانی مؤسس جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی است و سه دوره دبیرکلی آن را به‌عهده داشت که اکنون دبیرکل این جمعیت مالک شریعتی نماینده مردم تهران و عضو کمیسیون انرژی مجلس است.

زاکانی دولت احتمالی خود را "اقدام و اصلاح" نام‌گذاری کرده بود و در مناظرات و گفتگوهای تلویزیونی بر مبارزه با فساد تأکید داشت، روح‌الله متفکرآزاد نماینده مردم تبریز و مالک شریعتی نماینده مردم تهران در مجلس، ریاست و سخنگویی ستاد وی را در این دوره از انتخابات به‌عهده داشتند.

انتهای پیام/ب

کلیه حقوق این وب سایت متعلق است به ایفانیوز