رفتن به محتوای اصلی
یادداشت
آرشیو
شنیده ها
آرشیو
آخرین اخبار

اختصاص ۴ میلیون برگ تعرفه ریاست‌جمهوری به خوزستان

18 خرداد 1400

اختصاص ۴ میلیون برگ تعرفه ریاست‌جمهوری به خوزستان

رئیس ستاد انتخابات خوزستان از اختصاص چهار میلیون برگ تعرفه رای انتخابات ریاست جمهوری به خوزستان خبر داد و گفت: این تعداد تعرفه بین ۲۸ فرمانداری استان توزیع می شود.

به گزارش ایفا، رضا نجاتی، رئیس ستاد انتخابات خوزستان با بیان این مطلب اظهار کرد: یکی از فرایندهای ستاد انتخابات در کشور و استان تحویل گرفتن تعرفه های رای است که بر اساس تعداد واجدین شرایط و سوابق انتخابات دوره قبل، تعداد تعرفه های رای ریاست جمهوری ۱۰ درصد نسبت به دوره قبل بیشتر تعیین شده است.

 

وی افزود: کار توزیع تعرفه ها و ملزومات انتخابات بین شهرستان ها، با حضور هیات نظارت شروع شده و تا فردا ادامه دارد.
رئیس ستاد انتخابات خوزستان گفت: چهار میلیون و ۲۴۰ هزار برگ تعرفه رای شوراها در اختیارمان قرار گرفته که به تناسب نیاز شهرستان ها، در حال توزیع هستیم.
وی در خصوص نحوه تبلیغات ستادهای انتخاباتی کاندیداهای ریاست جمهوری بیان کرد: ورزشگاه تختی، ورزشگاه غدیر و ورزشگاه شهدای فولاد اهواز به همراه یک مکان دیگر که در دست پیگیری می باشد، برای تجمعات داوطلبین در استان در نظر گرفته شده است. 
نجاتی گفت: نامزدهای ریاست جمهوری در صورت درخواست برای تجمع هوادارانشان، حتما باید پروتکل‌های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی را رعایت کنند.
وی با بیان اینکه طبق مصوبه ستاد ملی کرونا تجمع در مکانهای بسته ممنوع است افزود: در شهرهای قرمز، نارنجی و زرد به ترتیب تجمع بالای ۱۵ نفر، ۲۰ نفر و ۳۰ نفر در ستادهای انتخاباتی سربسته ممنوع است که این موضوع را به داوطلبین  اعلام خواهیم کرد.
رئیس ستاد انتخاباتی خوزستان گفت: دستورالعمل و شیوه نامه انتخاباتی در اختیار فرمانداری ها قرار گرفته لذا داوطلبین شوراها قبل از هر گونه اقدام و اجاره کردن ستادها، حتما به فرمانداری ها مراجعه کرده و با هماهنگی فرمانداری ها اقدام به تبلیغات کنند.
وی افزود: قطعا اگر تبلیغات داوطلبین خارج از شیوه نامه های بهداشتی باشد، ستاد رسیدگی به تخلفات انتخاباتی به این قضیه ورود کرده و برخورد لازم را انجام می دهد.
نجاتی با بیان اینکه شور و حال انتخاباتی در استان به خوبی نمایان است گفت: ما موظف هستیم در چارچوب قانون عمل کنیم و در سوی مقابل انتظار داریم که داوطلبین در چارچوب قانون تبلیغات خود را انجام دهند.
وی افزود: با توجه به کمبود نیروهای دانشگاه علوم پزشکی، نمی توانیم در هر صندوق یک ناظر بهداشتی مستقر کنیم لذا در این خصوص از نیروهای هلال احمر و عوامل اجرایی استفاده خواهیم کرد.
رئیس ستاد انتخابات استان گفت: انتخابات شورای شهر اهواز به صورت الکترونیکی برگزار می شود هر چند صندوق و تعرفه لازم نیز در نظر گرفته ایم که اگر سیستم قطع شد خللی در روند انتخابات ایجاد نشود.

انتهای پیام/ب

کلیه حقوق این وب سایت متعلق است به ایفانیوز