رفتن به محتوای اصلی
نامه ۱۱۰ ‌فعال‌ دانشگاهی‌ استان خوزستان به آیت‌الله رئیسی/ آقایان ‌با وعده‌های رفع محرومیت مردم را سرگرم کرده‌اند

در پی انتشار ابعاد مختلف ناکارآمدی دولت ‌در موضوع مدیریت آب در استان خوزستان، بسیاری از مردم، فعالان اجتماعی از جمله دانشگاهی با انتقادات تند، خواهان ورود رئیس جمهور منتخب به مسائل و مدیریت صحیح بر آن شدند.

یادداشت
آرشیو
شنیده ها
آرشیو
آخرین اخبار

شیب ابتلا به کرونا در خوزستان کند شده، ولی همچنان افزایشی است

6 خرداد 1400

شیب ابتلا به کرونا در خوزستان کند شده، ولی همچنان افزایشی است

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اهواز گفت: با توجه به میزان رعایت پروتکل‌ها توسط مردم، شاهد کندتر شدن شیب ابتلا جدید به ویروس در استان خوزستان هستیم ولی شیب همچنان افزایشی است.

به گزارش ایفا، اظهار داشت: از ابتدای شیوع نوع جهش یافته و خطرناک‌تر ویروس کرونا موسوم به کرونای هندی، تمام تمرکز خود را بر ردیابی و شناسایی افراد مشکوک گذاشتیم که خوش بختانه در داخل استان گزارشی از ابتلا به این نوع ویروس کرونا نداشتیم.

وی افزود: از میان چند تبعه هندی که با کشتی قصد ورود به استان را داشتند، افراد مبتلا به ویروس کرونای هندی شناسایی شدند که از ورود آن‌ها به استان جلوگیری کرده‌ایم که این عامل سبب شد از ورود و گسترش این ویروس در استان خوزستان جلوگیری کنیم که خوشبختانه هیچ مورد جدید ابتلا به این نوع ویروس کرونا در استان گزارشی نداشته‌ایم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اهواز تصریح کرد: روند شیوع و گسترش ابتلا به کرونا در استان خوزستان کمی کندتر شده است ولی متاسفانه همچنان افزایشی است که نتیجه دید و بازدیدهای عید فطر است که البته بخش اعظمی از مردم رعایت کردند ولی بخش دیگری رعایت نکرده‌اند که عوارض آن در حال مشاهده است.

دکتر ابول‌نژادیان در خصوص شیب بستری در بیمارستان‌ها نیز تشریح کرد: علی‌رغم کند بودن روند ابتلا در استان، اما با پیگیری درمان سرپایی و قرنطینه و درمان خانگی، آمار بستری در بیمارستان‌ها استان خوشبختانه کاهشی شده است که انتظار ما بیشتر شدن این روند کاهشی است.

وی در ادامه بیان داشت: آمار بستری‌ بیماران کرونایی در استان خوزستان تاکنون هزار و 165 نفر است که این روند یک روند کاهشی را نشان می‌دهد و امید ما این است که این میزان هم کاهش یابد اما این به منزله ترک محدودیت‌ها یا عبور از کرونا نیست.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اهواز ضمن تاکید بر رعایت پروتکل‌ها توسط تمام مردم بیان داشت: با توجه به خطر پیک پنجم کرونا که بر اثر سفرهای مردم و تعطیلات تابستانه و یا تعطیلات پیش روی نیمه‌ خرداد، پیش بینی شده است، رعات پروتکل‌ها بیش از هر زمان دیگر اکنون احساس می‌شود چرا که با توجه به انواع جهش یافته ویروس احتمال ابتلا و افزایش آمار مرگ و میر، وجود دارد.

انتهای پیام/ب

کلیه حقوق این وب سایت متعلق است به ایفانیوز