رفتن به محتوای اصلی
شنیده ها
آرشیو
آخرین اخبار

خوزستان در مرحله ایمن از شرایط سیلابی قرار دارد

28 فروردین 1402
مدیرعامل سازمان آب و برق خوزستان:

خوزستان در مرحله ایمن از شرایط سیلابی قرار دارد

مدیرعامل سازمان آب و برق خوزستان با اشاره به اینکه مدیریت سیلاب استان از بهمن ماه پارسال شروع شده است گفت: با رهاسازی تدریجی آب از سدها، هم‌اکنون استان در مرحله ایمن از شرایط سیلابی قرار دارد.

به گزارش ایفانیوز، عباس صدریان فر با اشاره به آخرین وضعیت مدیریت سیلاب اخیر استان گفت: تمامی برنامه ریزی‌ها و اقدامات لازم برای کنترل و مدیریت سیلاب ناشی از بارش‌های ۲۳ و ۲۴ فروردین ماه جاری در استان انجام شده است.


وی با اشاره به اینکه مدیریت سیلاب در سد‌های استان بخصوص سد دز از بهمن ماه پارسال آغاز شده است، ادامه داد: با توجه به شدت بارش‌های پیش بینی شده اخیر، برنامه ریزی و اقدامات ویژه‌ای با هماهنگی و محوریت استانداری خوزستان جهت گذر ایمن از شرایط سیلابی انجام شده است.

مدیرعامل آب و برق خوزستان با تاکید بر اینکه همه ارکان این سازمان در حالت آماده باش کامل قرار دارند که باعث ایجاد آمادگی‌های لازم برای مدیریت سیلاب شده است، افزود: در این مدت، هماهنگی‌های بین بخشی تیم‌های ستادی و عملیاتی بخصوص در طول ۲ هفته گذشته، شرایط ایمنی از نظر مدیریت سیلاب را فراهم کرده است.

 صدریان فر خاطرنشان کرد: در سامانه بارشی اخیر تقریبا تمامی حوضه‌های میانی و رودخانه‌های پایین دست سد دز فعال و جریان‌های سیلابی قابل توجهی ایجاد شد که خوشبختانه این موضوع از قبل پیش بینی شده و با کاهش خروجی به موقع سد دز، از همپوشانی این سیلاب‌ها و جریان خروجی سد دز جلوگیری گردید.

وی  با اشاره به اینکه جریان رودخانه دز در محدوده تاب آوری حفظ شده است، گفت: هم‌اکنون رهاسازی آب از تمامی سد‌های استان در محدوده ایمن رودخانه‌ها قرار دارد.

بر اساس این گزارش، در سیلاب اخیر ورودی سد دز به بیش از پنج هزار و ۲۰۰ متر مکعب در ثانیه رسید که طی ۲۴ ساعت حجمی معادل ۲۳۶ میلیون متر مکعب وارد این سد شده است.

انتهای پیام/

کلیه حقوق این وب سایت متعلق است به ایفانیوز