رفتن به محتوای اصلی
ایفانیوز

با منتخبان جدید مردم خوزستان در مجلس داوزدهم آشنا شوید/ کدام نمایندگان از راهیابی بازماندند؟

13 اسفند ماه 1402

با اعلام رسمی نتایج آرای انتخابات مجلس دوازدهم در استان خوزستان، منتخبان مجلس دوازدهم در این استان مشخص شدند اما کدام نماینده فعلی استان خوزستان در مجلس رای مردم را دوباره اخذ کردند؟

به گزارش ایفانیوز از اهواز، استان خوزستان 18 کرسی در مجلس دارد که با توجه به اعلام رسمی نتایج دوازدهمین دوره انتخابات مجلس، از این تعداد 15 منتخب با رای اکثریت مردم به مجلس راه یافتند. تکلیف 3 کرسی دیگر در مرحله دوم مشخص می شود.

 

بنا بر اعلام ستاد انتخابات خوزستان در حوزه انتخابیه آبادان، جلیل مختار با 20 هزار و 576 رای به عنوان منتخب حوزه آبادان معرفی شد و جواد سعدون زاده، صادق کمالی، سید محمد مولوی و سید امین موسوی هم از حوزه آبادان به مرحله دوم راه یافتند.

 

جلیل مختار نمایندگی مردم آبادان در مجلس یازدهم را نیز بر عهده دارد که ریاست بهزیستی آبادان، عضویت دو دوره شورای شهر آبادان از سوابق کاری این منتخب مجلس دوازدهم محسوب می شود. وی از جمله نامزدهای دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی است که به صورت مستقل در این رقابت ها مشارکت کرده است.

 

در حوزه انتخابیه شوش و کرخه محمد کعب عمیر به عنوان یک چهره مستقل با کسب 34 هزار و 117 رای از مجموع 96 هزار و 196 رای صحیح منتخب دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی از این حوزه انتخابیه شد. وی در دوره یازدهم مجلس شورای اسلامی، نمایندگی این حوزه انتخابیه را بر عهده داشت.

 

در حوزه انتخابیه بهبهان و آغاجاری محمدطلا مظلومی به عنوان یک چهره مستقل با کسب 34.7 درصد آرا به عنوان نماینده منتخب مردم در مجلس شورای اسلامی در این حوزه انتخابیه تعیین شد. کل آرای کسب شده در این دوره از انتخابات در حوزه بهبهان و آغاجاری 77 هزار و 194 رای بوده است. وی در دوره یازدهم مجلس شورای اسلامی، نمایندگی مردم این حوزه انتخابیه را بر عهده داشت.

 

با اعلام فرمانداری، هاشم خنفری با 27 هزار و 703 از سوی مردم این شهر به عنوان منتخب شادگان راهی بهارستان شد. وی پیش از این مسئولیت مدیریت شهری در چندین شهرستان استان را بر عهده داشته و در رقابت های انتخاباتی دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی مورد حمایت جبهه پایداری و شورای ائتلاف بوده است.

 

به گفته فرماندار ایذه فرشاد ابراهیم‌پور نورآبادی با کسب 50 هزار و 383 رای به عنوان نماینده مردم شهرستان‌های ایذه، باغملک، دزپارت و صیدون در دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی انتخاب شد. معاونت وزیر در آموزش و پرورش، عضو هیات علمی دانشگاه پیام نور و رئیس پیام نور خوزستان و مدتی نیز رئیس پیام نور استان تهران از سوابق اجرایی ابراهیم پور نورآبادی است. وی در رقابت های انتخاباتی دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی مورد حمایت شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی، شبکه راهبردی یاران انقلاب اسلامی (شریان) و شورای وحدت بوده است.

 

براساس این گزارش و به گفته فرماندار دزفول، عباس پاپی زاده به عنوان نماینده منتخب مردم شهرستان دزفول انتخاب و با آغاز دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی راهی مجلس خواهد شد. رییس سابق سازمان امور عشایر ایران، نماینده دوره‌های نهم و دهم مجلس شورای اسلامی و سخنگوی کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی از حوزه انتخابیه دزفول را می توان بخشی از سوابق کاری پاپی زاده بیان کرد. وی همچنین در دوازدهمین دوره رقابت های انتخاباتی مجلس شورای اسلامی مورد حمایت شورای ائتلاف، شبکه راهبردی یاران انقلاب اسلامی (شریان) و شورای وحدت بوده است.

 

برابر ستاد انتخابات استان خوزستان، امیر حیات مقدم با کسب 46 هزار و 746 رای به عنوان نماینده منتخب مردم شهرستان‌های ماهشهر، هندیجان، امیدیه و جولکی انتخاب شد. وی در دولت نهم، از 1384 تا 1386 استاندار خوزستان، از سال 1386 تا 1390 ریاست مدیریت راهبردی و منابع انسانی مرکز تحقیقات راهبردی دفاعی و از 1390 تا 1396 نیز ریاست بررسی تهدیدات مرکز تحقیقات راهبردی دفاعی را برعهده داشت. حیات مقدم از اعضای هیئت علمی و شورای عالی دانشگاه عالی دفاع ملی و عضو هیئت مدیره شرکت هواپیمایی آسمان است. جانشین فرمانده نیروی هوایی سپاه پاسداران، ریاست ستاد نیروی زمینی سپاه پاسداران، معاون آموزش فرمانده کل سپاه پاسداران، ریاست ستاد قرارگاه پدافند هوایی کشور بخش دیگری از سوابق کاری این منتخب مردم ماهشهر، هندیجان، امیدیه و جولکی است. وی در سال 1368 از مقام معظم رهبری نشان فتح درجه سه را دریافت کرد.

 

با اعلام ستاد انتخابات، سید محمد سادات ابراهیمی با کسب 46 هزار و 20 رای صحیح به عنوان منتخب مردم شهرستان های شوشتر و گتوند راهی بهارستان شد. وی نمایندگی ادوار هشتم و نهم مردم شهرستان های شوشتر و گتوند در مجلس شورای اسلامی را بر عهده داشت. سادات ابراهیمی در رقابت های انتخاباتی دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی مورد حمایت شورای وحدت بود.

 

همچنین با اعلام ستاد انتخابات کشور و با شمارش آرا، مجید داغری منتخب دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی از حوزه انتخابیه دشت آزادگان و هویزه شد. وی عضو شورای شهر سوسنگرد، مسئول جمعیت هلال احمر دشت آزادگان بوده است. داغری در این دوره از رقابت های انتخاباتی مجلس شورای اسلامی مورد حمایت شورای ائتلاف و شورای وحدت بوده است.

 

بنا بر اعلام ستاد انتخابات استان خوزستان، ابراهیم متینیان و امیر حسین نظری از حوزه انتخابیه رامهرمز و رامشیر به دور دوم راه یافتند. متینیان نماینده فعلی مردم رامهرمز و رامشیر است. نظری نیز پیش از این مدیرکل اداره صنعت، معدن و تجارت خوزستان بود. متینیان از سوی شورای ائتلاف و جبهه پایداری مورد حمایت است.

 

نتایج انتخابات مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه شهرستان خرمشهر اعلام و مصطفی مطورزاده با کسب 13 هزار و 454 رأی منتخب مردم این حوزه در مجلس شورای اسلامی شد. وی در دوره‌های پنجم، هفتم و هشتم مجلس شورای اسلامی نمایندگی مردم خرمشهر را بر عهده داشت.

 

جهانبخش قلاوند با کسب 47هزار و 365 رای از مجموع 86هزار و 080 آرای صحیح از حوزه انتخابیه اندیمشک به عنوان نماینده مردم این شهرستان انتخاب شد. مدیرکل سابق امنیتی استانداری خوزستان با گرایش مستقل از حوزه انتخابیه اندیمشک در این دوره از رقابت های انتخاباتی مجلس شورای اسلامی حضور داشت.

 

برابر اعلام ستاد انتخابات علی عسگر ظاهری عبده‌وند از حوزه انتخابیه مسجدسلیمان، لالی، هفتکل و اندیکا به عنوان منتخب مردم تعیین شد. وی در دوره دهم مجلس شورای اسلامی، نماینده مردم این حوزه انتخابیه بود. وی در دوازدهمین دوره رقابت های انتخاباتی مجلس شورای اسلامی از سوی شبکه راهبردی یاران انقلاب اسلامی (شریان) و شورای وحدت مورد حمایت قرار گرفت.

 

در حوزه انتخابیه اهواز، باوی، کارون و حمیدیه مجتبی یوسفی با 94 هزار و 488 رای، سید محسن موسوی زاده با 81 هزار و 943 رای و محمد امیر با 73 هزار و 431 رای به عنوان منتخبان دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی از این حوزه انتخابیه شدند.

 

مجتبی یوسفی همچنین در یازدهمین انتخابات مجلس شورای اسلامی با کسب 65 هزار و 923 رای، نمایندگی مردم این حوزه انتخابیه را بر عهده داشت که در کمیسیون تلفیق و همچنین هیات رییسه مجلس شورای اسلامی از جمله نمایندگان فعال است. یوسفی در این دوره از رقابت های انتخاباتی از سوی جبهه پایداری، شورای وحدت و شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی مورد حمایت قرار گرفت.

 

سید محسن موسوی زاده نیز عضو دوره‌های پنجم و ششم شورای اسلامی شهر اهواز، نماینده استان خوزستان در شورای عالی استان‌ها، رئیس آموزش و پرورش شهرستان باوی و ناحیه 4 اهواز را در سوابق اجرایی خود دارد. در جریان رقابت های دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی، وی مورد حمایت شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی بود.

 

محمد امیر دارای سوابق اجرایی در اداره کل آموزش و پرورش خوزستان و از فعالان جهادی، دیگر کاندیدای مورد حمایت جبهه پایداری و جامعه اسلامی مهندسین خوزستان در حوزه انتخابیه اهواز، باوی، کارون و حمیدیه است.

 

نمایندگانی که نتوانستند رای مردم را اخذ کنند

در بندر ماهشهر،امیدیه و هندیجان: حبیب آقاجری نماینده فعلی این شهرستان نتوانست رای مردم را اخذ کند و از راه یابی به مجلس شورای اسلامی بازماند.

در حوزه آبادان :محمد مولوی، مجتبی محفوظی، جلیل مختارنمایندگان فعلی این شهرستان نتوانستند رای مردم را اخذ کند و از راه یابی به مجلس شورای اسلامی بازماندند.

در حوزه رامهرمز و رامشیر: انتخابات بین ابراهیم متینیان و امیرحسین نظری به مرحله دوم کشیده شد.

در حوزه دزفول: سید احمد آوایی نماینده فعلی این شهرستان نتوانست رای مردم را اخذ کند و از راه یابی به مجلس شورای اسلامی بازماند.

در حوزه شادگان:مجید ناصری‌نژاد نماینده فعلی این شهرستان نتوانست رای مردم را اخذ کند و از راه یابی به مجلس شورای اسلامی بازماند.

در حوزه مسجد سلیمان،لالی،هفتگل و اندیکا: علیرضا ورناصری نماینده فعلی این شهرستان نتوانست رای مردم را اخذ کند و از راه یابی به مجلس شورای اسلامی بازماند.

در حوزه اهواز و باوی: سیدکریم حسینی، مجتبی یوسفی دو نماینده فعلی در این حوزه به مجلس شورای اسلامی راه یافتند ولی  شبیب جویجری نماینده فعلی این شهرستان نتوانست رای مردم را اخذ کند و از راه یابی به مجلس شورای اسلامی بازماند.

در حوزه اندیمشک: فریدون حسنوندهم نماینده فعلی این شهرستان نتوانست رای مردم را اخذکند و از راه یابی به مجلس شورای اسلامی بازماند.

در حوزه ایذه و باغملک: عبدالله ایزدپناه نماینده فعلی این شهرستان نتوانست رای مردم را اخذکند و از راه یابی به مجلس شورای اسلامی بازماند.

در حوزه شوشتر و گتوند: سهراب گیلانی نماینده فعلی این شهرستان نتوانست رای مردم را اخذ کند و از راه یابی به مجلس شورای اسلامی بازماند.

در حوززه خرمشهر: سید لفته احمدنژادنماینده فعلی این شهرستان نتوانست رای مردم را اخذکند و از راه یابی به مجلس شورای اسلامی بازماند.

در حوزه بهبهان: محمد طلا مظلومی نماینده فعلی این شهرستان توانست مجدد رای مردم را اخذ کند و راهی مجلس شورای اسلامی بود.

در حوزه دشت آزادگان و هویزه:قاسم ساعدی نماینده فعلی این شهرستان نتوانست رای مردم را اخذ کند و از راه یابی به مجلس شورای اسلامی بازماند.

در حوزه شوش: محمد کعب‌عمیر نماینده فعلی این شهرستان توانست مجدد رای مردم را اخذکند و راهی مجلس شورای اسلامی بود.

 

 

انتهای پیام/.